BB-CC Krem Farkı,Deneyimlerim

Herkese yeniden merhaba!Güneşli bir cumartesiden günaydın :) 
Bugün sizlere  BB-CC krem arasındaki farklardan bahsedeceğim.Sonra da deneyimlerimden :)

BB Krem nedir? 

BB Kremlerin görevi ciltte anında pürüzsüz bir görünüm elde ederken aynı zamanda içsel ve çevresel zararlı etkenlere karşı korunmak. BB Kremler yaşlanma karşıtı ürünler olup SPF 30, UVA /UVB ışınlarına ve diğer çevresel etkenlere karşı koruma sağlayarak ilk yaşlanma belirtilerini önlemeye yardımcı oluyor. Diğer en güçlü özelliği ise cildinize uygun renk seçeneklerinin bulunması ve cildinizdeki kusurları kapatmaya yardımcı olması. Cildin yağ dengesini kurmaya ve parlamasını kontrol altına almayı hedefleyen bu yeni nesil kremler sayesinde üzerine uygulayacağınız fondöteniniz çok daha kalıcı oluyor. Özellikle makyaj bazı olarak da kullanılan BB Kremleri makyaj artistleri şiddetle tavsiye ediyor. Renkli nemlendiricilerden farkı ise çok daha işlevsel olması. 

*Benim kullandığım BB kremin güneş koruması 15 faktördü.Maybelline BB Krem ile görüşlerimi önceki postta belirtmiştim ancak,hatırlatmak gerekirse;cildimde sivilce yaptı,çok kaşındırdı,hiç sevemedim.
Oriflema BB krem ise benim cildime bayağı koyuydu,ama bronzer olarak kullandım.Hiçbir ağırlık yapmadı,gün boyu yüzümdeydi,severek kullanıyorum :)
Ama aslında benim bb kreme değil cc kreme ihtiyacım var çünkü;
Yüzümde kızarıklıklar mevcut ve onları kapama gereği duyuyorum.

CC Krem Nedir?

CC kremler yani Color Correcting kremler, Color Correcting’in anlamı renk eşitliği / renk düzgünleştirici demek. BB kremlerin daha da geliştirilmiş hali olan CC kremler hafif yapısı ile dikkat çekiyor. Ayrıca renk eşitsizliklerini de ortadan kaldırıyor. Yani hem lekelere veda ediyorsunuz hem de cildiniz ağırlaşmıyor.

BB kremler ve CC kremler arasında ne fark var?

CC kremlerin BB kremlerden farkı, daha ince yapıda olması ve biraz daha fazla renk eşitliği sağlaması. Eğer cildiniz yağlı ya da karma ise o zaman BB krem yerine CC krem tercih etmelisiniz. CC kremler aynı zaman da BB kremler gibi güneş koruması da sağlıyor. Nemlendiriyor ve aynı zaman da da lekelei kapatıyor. BB kremle kıyaslandığında daha besleyici olan CC kremler yüksek güneş koruyucu sayesinde UVA ve UVB ışınlarından koruyor
Ben Avon'un CC kremini kullandım.Yanaklarımda sivilcelenme sorunu oluştu ve burun kenarlarımda yaralar çıktı.Resmen nefret ettim,kesinlikle tavsiye etmeyeceğim bir ürün.


Gelelim benim favorime;flormar cc krem.2 senedir bayılarak kullanıyorum.Tamam gün içinde parlama yapıyor ama cildimde öyle güzel ve doğal duruyorki!Kadifemsi bir görüntü sağlıyor.Ürün yeşil evet ama yüzünüze sürdüğünüzde cilt tonunuzla aynı renge bürünüyor.Cilt rengini çok güzel eşitliyor ve 5-6 saat boyunca kalıyor.Fiyatı 27 lira.Mutlaka denemelisiniz :)


What is BB Cream?
BB Cream tasks while at the same time and immediately get a smooth appearance of the skin to protect against internal and harmful environmental factors. BB creams are anti-aging products with SPF 30, UVA / UVB rays and providing protection against other environmental factors helps prevent the first signs of aging. Finding flaws in your skin and help to close other appropriate colors to the most powerful feature of the skin. To establish the skin's oil balance and aiming to take control of the glare on your foundation to apply these creams is much more stable thanks to a new generation. In particular, some of which is used as makeup BB cream makeup artists are highly recommended. The difference of tinted moisturizer to be much more functional.


*  my BB cream sun protection factor was 15.
CC Color Correcting Cream namely creams, Color Correcting color means equality / color smoothing means. BB cream is even more improved version of the CC stands out for its lightweight cream. It also eliminates the color unevenness. So as you say farewell to stain your skin as well as not aggravated.
What is the difference between the BB and CC creams creams?CC differs from the BB cream of the cream, to be more subtle in nature and provide a little more color equality. If your skin is oily or mixed, then you should choose CC cream BB cream instead. CC BB creams such as sun creams but also in providing protection. It moisturizes, and also closes the spots. CC BB creams are more nutritious thanks to a high sun protection cream Compared to protect from UVA and UVB rays.
Was ist BB Cream?
BB Cream Aufgaben, während zur gleichen Zeit und erhalten sofort eine glatte Erscheinungsbild der Haut zum Schutz vor internen und schädlichen Umwelteinflüssen zu schützen. BB Cremes Anti-Aging-Produkte mit SPF 30, UVA / UVB-Strahlen und einen Schutz gegen andere Umweltfaktoren hilft die ersten Zeichen der Hautalterung zu verhindern. Die Suche nach Schwachstellen in der Haut und helfen, andere geeignete Farben, um das mächtigste Funktion der Haut zu schließen. Ölhaushalt der Haut zu etablieren und mit dem Ziel, die Kontrolle über die Blendung auf Ihre Stiftung zu ergreifen, um diese Cremes anzuwenden ist viel stabiler dank einer neuen Generation. Insbesondere ist die teilweise als Make-up-BB-Creme Visagisten verwendet werden dringend empfohlen. Die Differenz der getönte Feuchtigkeitscreme, viel mehr funktionsfähig sein.
* Mein BB-Creme Sonnenschutzfaktor 15 war.
CC Farbkorrektur Creme nämlich Cremes, bedeutet, Farbkorrektur Farb Gleichheit / color Glättungsmittel. BB Creme ist noch verbesserte Version der CC zeichnet sich durch seine leichte Creme. Es entfällt auch die Farbunebenheiten. So, wie Sie sagen, Abschied von der Haut färben sowie nicht verschlimmert.
Was ist der Unterschied zwischen dem BB und CC Cremes Cremes?CC unterscheidet sich von der BB-Creme der Creme, sein subtiler in der Natur und ein wenig mehr Farbe Gleichheit. Wenn Ihre Haut ist ölig oder gemischt, dann sollten Sie CC-Creme BB-Creme stattdessen. CC BB Cremes wie Sonnencremes, sondern auch bei der Bereitstellung von Schutz. Es spendet Feuchtigkeit und schließt auch die Spots. CC BB Cremes sind nahrhafter dank hohem Lichtschutzcreme Im Vergleich zu vor UVA- und UVB-Strahlen zu schützen.

2 yorum:

  1. Bu ürünün mor renkte olanını bende kullanıyorum. Gerçekten başarılı ve yüzüme herhangi bir zararı dokunmadı.

    YanıtlaSil