Oje Sürmenin Zararları


Bayanların vazgeçilmezi olan renk renk ojelerin aslında ne kadar zararlı olduğu, pek merak edilen bir konu değildir. Ancak kozmetik ürünleri içerisinde en fazla oje sürmek zararlıdır. 7’den 70’e tüm yaştaki bayanların çoğu ojeli tırnaklara bayılır.

Oje sürmenin zararlarını sizler için araştırdık.Kozmetik ürünleri içerisinde en çok toksini ojeler içermektedir. Formaldehit , ftalat maddeleri ojelerin içerisinde bulunmaktadır ve biz bayanlar, oje sürdüğümüzde tırnak üst katmanını bu katkı maddeleri ile kaplamaktayız. Bu maddeler renk çözücü olarak bilinmektedir endokrin ve sinir sistemi üzerine, biz anlamadan zarar vererek tahrip etmeye başlar. Formaldehit nedir ? Saf formaldehit, renksiz ve zararlı bir gazdır. Bu gaz işlenir ve böylelikle, birçok tüketim ürünlerinde kullanımı gerçekleştirilir. Formaldehit, proteinler ile suda çözünmeyen bileşikler meydana getirdiğinden zehirlidir. Ftalat ise ; genellikle plastik ürünlerin esnekliğini arttırmak için kullanılan kanserojen maddelerdir. Ojelerde de katkı maddesi olarak kullanılmaktadır. Oje dışında, diğer kozmetik ürünlerinde de ftalat kullanımına rastlanılmaktadır.
Yine oje kullanımında aseton ve toluen de zararlı maddeler içerisinde yer almaktadır. Bu maddelerde renklerin sıvı şekilde kalmasını sağlar ancak hızlı bir şekilde buharlaşarak, hava yolu ile fazla miktarda toksin solumamıza neden olur ve solunum yolları sistemlerimize zarar verirler.
Oje sürmek birçok şeyde olduğu gibi ne yazık ki zararlıdır. Ayrıca ojeyi uzun süre tırnaklarda bırakmak, çok daha zararlıdır. Sık sık oje sürmek yerine arada bir tırnakları dinlendirmek ve nefes almalarını sağlamak, oluşabilecek zararların önüne geçebilir. Ve yine bu zararların önüne geçmek için aseton seçimlerinize dikkat etmelisiniz. Tırnakları kurutan asetonlar yerine nemlendirici özelliği olan asetonları tercih etmenizi öneririz.

The color nail polish color is indispensable for Women in fact be how harmful is not an issue that is very curious. However, it is harmful to take in most nail polish cosmetic products. Most of the women in all ages from 7 to 70 love to nail fingernails with diamonds.

We investigated the loss of the nail polishes for you. Most toxins in cosmetics include nail polish. Formaldehyde, phthalate substances are contained within the nail and we women, we laminate the top layer of nail polish we take with these additives. These substances are known as color solvent on the endocrine and nervous systems, we start destroying, damaging the figure. What is formaldehyde? Pure formaldehyde is a colorless harmful gases. This gas is treated and thus, its use in many consumer products is carried out. Formaldehyde, water-insoluble compounds with protein is toxic because it creates. The phthalate; carcinogenic substances are generally used to increase the flexibility of plastic products. It is used as an additive in nail polish. except nail polish, it is seen in the use of phthalates in other cosmetic products.

Also in use acetone nail polish and is located within the pollutant toluene. This material keeps the liquid in the form of color, but quickly evaporates, causing the airway with an excess of toxins in our breathing and respiratory system, damage.
Unfortunately, as in many things that are harmful to drive nails. In addition, nail polish to leave in a long time, it is much more harmful. Often instead of driving a nail polish to relax together and ensure breathing can avoid the losses that may occur. And again, you should pay attention to your choice of acetone in order to prevent these losses. We encourage you to choose the acetone with moisturizing properties instead of acetone, which dries nails.

0 yorum:

Yorum Gönder