Maskara/Rimel Nasil Surulur?

1.hazırlık
Kirpikler maskara uygulamadan önce temiz ve kuru olmalıdır.kirpiklerinizde önceden kalma makyaj veya krem olması doğru uygulamayı engelleyebilir.

2.kirpik kıvırıcı
Kirpiklerinizi şekillendirmek için bir kirpik kıvırıcı kullanmalısınız.ama bu uygulamanın kirpiklere zarar vermemesi için sadece maskara sürmeden önce yapılması gerekir. Kirpik kıvırıcı kirpikleri tek tek ayırır ve doğal, dolgun bir kıvrım sağlar. Kirpik kıvırıcının tüm kirpikleri tek seferde kavrayacak kadar geniş olması önemli.


3. Üst kirpiklere maskara sürmek
Aşağıya doğru bakın ve maskara fırçasını yatay olarak tutun.kirpiklerinizin en dibinden başlayarak, zikzak çizermiş gibi maskarayı uygulayın. Böylece kirpiklerinizi en iyi şekilde birbirinden ayırabilirsiniz. Kıvrımlı bir görünüm için maskarayı her zaman kirpiklerin en altından sürmeye başlayıp, yukarı doğru hareket ettirmenizi öneririz. Yoğun bir görünüm için maskarayı birkaç kez bu şekilde kirpiklerine uygulayın.

İpucu:
Eğer kirpik kıvırıcınız yoksa işaret parmağınızla gözkapağınızı biraz yukarı kaldırabilirsiniz. Böylece kirpik diplerinize ulaşmak ve kirpiklerinizi yoğun, kıvrımlı hale getirmek daha kolay olacaktır.

4. Alt kirpiklere maskara sürmek
Önemli: üst kirpiklerinize sürdüğünüz maskara kurumadan alttaki kirpiklerinize maskara uygulamaya başlarsanız göz kapaklarınıza boya bulaşabilir; çünkü alt kirpiklerinize maskara sürerken yukarı bakmanız gerecek.

5. Kıvrık fırçalı maskaralar
Kıvrık fırçalı maskara kullanıyorsanız fırçanın kıvrımı dışa dönük olacak şekilde uygulamaya başlamalısınız. Her zaman kökten uca doğru sürmeye dikkat edin, böylece kirpiklere ekstra hacim ve belirginlik kazandırabilirsiniz. Son olarak kirpik uçlarına iyice dışa dönük bir kıvrım vermek için, maskarayı fırçanın kıvrımı içe gelecek şekilde tutarak kirpik uçlarına sürün. Hatta o şekilde biraz bekletirseniz çok daha yoğun bir görünüm elde edebilirsiniz.


6. Temizleme
Göz makyajınızı yağ içeren bir makyaj temizleyici ile temizlemenizi öneririz.  Temizleyiciyi bir parça pamuğun üzerine damlatın ve nazikçe göz kapağına yukarıdan aşağıya doğru uygulayın. Dikkat: gözlerinize zarar vermemek için çok hızlı ovalamayın.


0 yorum:

Yorum Gönder